Atletico–Malaga, vlerësimet e lojtarëve

Atletico Madridi e lëshoi një mundësi jetike për t’u shpallur kampion i Spanjës. Los Colchoneros barazuan 1:1 me Malagan dhe duhet ta kërkojnë titullin në Camp Nou. Ju njohim me vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve.

Sport

11/05/2014 22:10

Atletico Madridi dështoi në njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme të sezonit. 

Los Colchoneros nuk arritën më shumë se një barazim në shtëpi ndaj Malagas, duke ua vështirësuar vetes punët, prandaj duhet ta kërkojnë titullin në Camp Nou, në duel me Barcelonën.

Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e të dyja ekipeve, pas ndeshjes së zhvilluar në Vicente Calderon.

Atletico Madrid: Courtois 6, Luis 6, Alderweireld 6, Juanfran 7, Miranda 5, Tiago 6, Koke 5, Garcia 5, Turan 6, Gabi 6, Villa 5.

Malaga: Caballero 8, Weligton 5, Antunes 5, Angeleri 4, Eliseu 5, Camacho 6, Duda 6, Darder 6, Santa Cruz 5, Amrabat 7, Samuel 7.