Të Infektuar: 224

Të Shëruar: 37

Të Vdekur: 6

Atletico Madrid 1:0 Liverpool, notat e lojtarëve

23:29 | 18 Shkurt 2020

Atletico Madridi e ka mundur 1:0 Liverpoolin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, por çdo mundësi për kualifikim në çerekfinale mbetet e hapur për të dy skuadrat në ndeshjen e kthimit.

Saul Nunez e realizoi atë që ishte goli i vetëm dhe i triumfit për skuadrën e Diego Simeones të martën në Wanda Metropolitano.

Mesfushori spanjoll shënoi në minutën e 4’ të ndeshjes.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/