Atletico e nis me barazim sezonin në La Liga

.

Sport

19/08/2017 22:22

Atletico Madrid nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë nga udhëtimi te Girona, në ndeshjen hapëse të La Ligas.

Skuadra e Diego Simeones barazoi 2:2 në shtëpinë e Gionas.

Stuani me dy gola të shpejtë, i dha epërsi prej 2:0 vendasve.

Atletico u rikthye në pjesën e dytë, për të barazuar në 2:2, me golat e shënuara Correa dhe Gimenez./Lajmi.net/