Asistim fantastik nga Januzaj (Video)

Mesfushori i Manchester United, Adnan Januzaj ka bërë një asistim fantastik për Belgjikën në ndeshjen e cila po zhvillohet momentalisht ndaj Islandës.

Sport

12/11/2014 21:46

Adnan Januzaj ka treguar edhe një herë shumë mirë se është një talent i madh, pasi kësaj radhe ka bërë një asistim fantastik në miqësoren ndaj Islandës.

Teksa po rjedhte minuta e 11 e takimit, Januzaj asistoi për mrekulli deri te bashkëlojtari i tij, Lombaerts i cili shënon për të kaluar Belgjikën në epërsi.

Sidoqoftë, dy minuta më vonë, Finnbogason shënon për të barazuar rezultatin. Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat 1-1, ndërsa tashmë pritet të fillojë dhe pjesa e dytë.

Video