Artistja kosovare me famë botërore, Ilira sjell këngën e re “Fading” – Lajmi.net
Artistja kosovare me famë botërore, Ilira sjell këngën e re “Fading”
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 15:59, 9 November 2018
Përpos Rita Orës, Bebe Rexhës dhe Dua Lipës edhe një artiste tjetër kosovare i është futur tregut ndërkombëtar.

Është fjala për Ilirën e cila aktualisht jeton dhe vepron në Londër por që më prejardhje është nga Kosova, shkruan lajmi.net

Ajo sapo ka sjell projektin e ri muzikor në bashkëpunim me Alle Farben të titulluar “Fading”. Kjo këngë e saj është finalizuar edhe me videoklip në të cilin Ilira vjen mjaft atraktive.

Vlen të ceket se, Ilira është pjesë e kompanisë më të madhe në botë “Sony Music”, në labelin e njëjtë me Era Istrefin. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO