Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Arteta shërohet nga Covid19 – edhe gruaja dhe fëmijët janë në gjendje të mirë

20:53 | 26 Mars 2020

Lajme të mira vijnë nga Premierliga, lidhur me trajnerin e Arsenal.

Trajneri i skuadrës së Arsenal, Mikel Arteta, është shëruar tashmë krejtësisht nga koronavirusi, përcjell lajmi.net.

Javë më parë raportohej se Arteta ishte në mesin e atyre që rezultuan pozitiv në Covid19, por tashmë gjithçka duket se ka kaluar.

Raportime nga mediet britanike tregojnë se Arteta rezulton i pastër dhe nuk është më me Covid.

Gjithashtu, edhe gruaja dhe fëmijët e spanjollit thuhet të jenë në gjendje të mirë shëndetësore. /Lajmi.net/