Arsyeja qesharake pse Ronaldo nuk vesh këpucë me ngjyrë të zezë

Ndoshta e keni vërejtur se Cristiano Ronaldo asnjëherë nuk vesh këpucë me ngjyrë të zezë gjatë një ndeshje futbolli.

Sport

19/12/2016 19:22

Portugezi ka një arsye interesante për injorimin që i bënë këpucëve me këtë ngjyrë.

Këtë e ka zbuluar nënkryetari i firmës së mbathjeve ‘Nike Football’, Max Blau, i cili punon ngushtë me yllin 31-vjeçar të Real Madridit.

“Cristiano Ronaldo nuk pëlqen të mbath këpucë të zeza, sepse ai thotë se e zeza duket e ngadalshme dhe ai dëshiron të ndjehet i shpejtë”, ka deklaruar Blau për ‘Goal.com’, përcjell lajmi.net.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.