Arsenali s’e deshi Balotellin

Gjatë verës flitej vazhdimisht se Mario Balotelli mund të transferohej në Arsenal. Por, Topçinjtë nuk e deshën sulmuesin italian dhe trajneri Arsene Wenger tha dy herë “JO” për SuperMarion.

Sport

24/08/2014 13:46

Mario Balotelli do të transferohet në Liverpool edhe falë… Arsenalit.

Siç njofton tabloidi britanik, Daily Star, trajneri i Gunners, ka thënë dy herë “JO” gjatë kësaj vere, rreth mundësisë së transferimit të sulmuesit italian në Emirates Stadium.

Rossoneri e shitën përfaqësuesin italian për afro 20 milionë euro, ndërsa ish futbollisti i Interit e Manchester Cityt do të prezantohet në ekipin e ri të hënën.