Arsenali pa Sanchezin, në luftë për mbijetesë

Arsenali do t’i kishte punët keq pa Alexis Sanchezin. Nëse nuk e llogarisim kontributin e yllit kilian, skuadra do të ishte në pozitën e 17-të, në luftë për mbijetesë në Premierligë.

Sport

12/11/2014 16:05

Arsenali është skuadër që zakonisht lufton për kreun e tabelës në Premierligë.

Mirëpo, skuadra nuk ka me çka të krenohet me paraqitjet e deritashme pasi zë pozitën e gjashtë në tabelë. Një gjë pozitive në ekip është përforcimi i ri Alexis Sanchez i cili ka realizuar 8 gola dhe 2 asistime.

Mirëpo, tabloidi britanik “Daily Mail” ka analizuar se ku do të ishte Arsenali pa kontributin e jashtëzakonshëm nga sulmuesi i ardhur nga Barcelona, gjatë afatit kalimtar të verës.

Dhe, rezultati është i pabesueshëm, me vetëm 10 pikë, në pozitën e 17-të në tabelë, në luftë për mbijetesë.