Arsenali në pozitën e parë (VIDEO)

Arsenali është kryesuesi i ri i Premier Ligës me 22 pikë, të paktën deri nesër kur takohen Manchester United dhe Manchester City. 'Gunners' e mposhtën Evertonin 2:1 në 'Emirates', me golat e Giroud dhe Koscielny, ndërsa për Everton realizoi Barkley.