Arsenali me një përforcim nga Dortmundi

Arsenal është vënë në kërkim të një mbrojtësi për afatin kalimtar të verës.

Sport

27/04/2018 19:43

Një mbrojtës i njohur mund të transferohet në ‘Emirates Stadium’.

‘The Guardian’ shkruan se Arsenal ka vendosur si objektiv mbrojtësin e Borussia Dortmundit, Sokratis Papastathopoulos.

Mbrojtës grek, në të kaluarën ka veshur edhe fanellat e Milanit dhe Genoas.

29 vjeçari pjesë e Dortmundit është që nga viti 2013, ku ka arritur të regjistrojë 127 paraqitje./Lajmi.net/