Arsenali lë jashtë skuadrës Ozilin

Mesut Ozil është lënë jashtë nga skuadra e Arsenalit për ndeshjen e së dielës kundër Sunderlandit, ku Gunnersat do të kërkojnë vetëm fitore. Ozil nuk ndihet mirë mentalisht, pas humbjes së pentallisë në ndeshjen kundër Bayernit dhe pas kritikave të shumta të cilat i ka marrë, për performancën e tij në këtë takim. Siç raportohet,…

Sport

22/02/2014 13:14

Mesut Ozil është lënë jashtë nga skuadra e Arsenalit për ndeshjen e së dielës kundër Sunderlandit, ku Gunnersat do të kërkojnë vetëm fitore.

Ozil nuk ndihet mirë mentalisht, pas humbjes së pentallisë në ndeshjen kundër Bayernit dhe pas kritikave të shumta të cilat i ka marrë, për performancën e tij në këtë takim.

Siç raportohet, Arsene Wenger ka dashur ta pushojë lojtarin, pasi i duhet shumë në pjesën e mbetur të sezonit, e cila është vitale për klubi nga Emirates, të cilët kërkojnë ta fitojnë titullin e Premier Ligës.