Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Arsenali i gatshëm për të shitur sulmuesin, katër klube evropiane të interesuara

8:35 | 8 Prill 2021

Arsenal thuhet se është i gatshëm për largimin e Alexandre Lacazette gjatë afatit kalimtar të kësaj vere.

Lacazette ka qenë një nga lojtarët më të mirë të klubit që nga Boxing Day, duke regjistruar tetë gola dhe dy asistime në kampionat, transmeton lajmi.net.

Përkundër kësaj, ka pasur një pasiguri në lidhje me të ardhmen e tij, pasi marrëveshja e tij ekzistuese të Gunners skadon në qershor të 2022.

Menaxheri i Topçinjve, Mikel Arteta, kohët e fundit tha se bisedimet e kontratës janë në pritje deri në verë, por 90min pretendon se Lacazette mund të shitet.

Atletico Madrid ka qenë admirues afatgjatë i francezit dhe raportohet se Inter Milan, Roma dhe Sevilla janë gjithashtu të interesuar.

Lacazette është golashënuesi i dytë më i mirë i Gunners këtë edicion me 13 gola në 35 paraqitje në të gjitha garat./Lajmi.net/