Arsenali bindës ndaj Hullit (Video)

Arsenali ka arritur të shënojë fitore bindëse në udhëtim te skuadra e Hull Cityt me rezultat 3-1.

Sport

04/05/2015 22:51

Mysafirët e kryen punën në këtë takim që në pjesën e parë duke shënuar plotë tre gola, me anë të Sanchez 28’ 45+1’ dhe Ramsey 33’.

Në pjesëne dytë, Quinn shënon në minutën e 56’ për Hull Cityn që duket se ishte vetëm goli i nderit.

Me këtë fitore, Arsenali është në kuotën e 70 pikëve, aq sa ka edhe Manchester City që është në vendin e dytë.

https://vine.co/v/eZMqV9hudV2
https://vine.co/v/eZMdu3HUHed
https://vine.co/v/eZMpmFTU3mM
https://vine.co/v/eZMwPV96Dzl