Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Arsenal – Slavia Prague, formacionet zyrtare

19:48 | 8 Prill 2021

Arsenali dhe Slavia Prague do të ndeshen ne kuadër të çerekfinaleve të Europa League.

“The Gunners” mposhtën Benfican në dy ndeshje të vështira, ndërsa Slavia Prague bëri befasi duke mundur dhe eliminuar skuadrën e Leicester Cityt, shkruan lajmi.net.

Për Arsenalin, nga fillimi do të jetë Granit Xhaka, ndërsa mungojnë David Luiz dhe Kieran Tierney.

Për Slavia Prague, mungojnë, Bernan, Deli dhe Hovorka.

Formacionet zyrtare të klubeve./Lajmi.net/

Arsenal: Leno, Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric, Partey, Xhaka, Saka, Smith Rowe, Willian, Lacazette.

Slavia Prague: Kolar, Boril, Zima, Holes, Bah, Hromada, Stanciu, Provod, Ovayinka, Oscar, Sima.