Arsenal në epërsi ndaj Everton pas pjesës së parë – VAR protagonist kryesor

21:53 | 6 Dhjetor 2021

Arsenali e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Everton.

Pjesa e parë mes Arsenal dhe Everton tregoi vetëm një gol por shumë situata tjera diskutabile, shkruan lajmi.net.

‘Gunners’ insistuan në një karton të kuq, por VAR nuk reagoi. Megjithatë, teknologjia për video-asistencë për gjyqtarët u paraqit në fund të pjesës së parë, duke anuluar golin e Everton.

Odegaard i shpëtoi VAR-it dhe goli i tij ishte i vlefshëm për të vulosur pjesën e parë të ndeshjes.

Norvegjezi shënoi në sekondat e fundit të pjesës së parë. Shikoni golin më poshtë. /Lajmi.net/