Të Infektuar: 106.489

Të Shëruar: 97.877

Të Vdekur: 2.210

Arsenal – Everton, formacionet zyrtare

20:03 | 23 Prill 2021

Arsenali do të ketë përballë Evertonin në kuadër të xhiros së 33-të të Premierligës.

Arsenali ka përballë skuadrën e Evertonit në “Emirates”, shkruan lajmi.net.

Aubameyang, Lacazette, Luiz dhe Tierney do të mungojnë në këtë takim.

Për Evertonin, skuadra është e kompletuar, përpos Gbamin dhe Doucoure.

Arsenali qëndron në pozitën e nëntë me 46 pikë, ndërsa Evertoni qëndron në pozitën e tetë me 49 pikë.

Formacionet zyrtare të klubeve./Lajmi.net/

Arsenal: Leno, Chambers, Holding, Mari, Xhaka, Ceballos, Partey, Saka, Smith Rowe, Pepe, Nkeitah.

Everton: Pickford, Coleman, Godfrey, Holgate, Digne, Allan, Gomes, Sigurdsson, Calvert-Lewin, Rodriguez, Richarlison.