Arsenal dhe Atletico në garë për yllin e Ajax

Arsenal dhe Atletico Madrid janë në garë për shërbimet e ylli të Ajax Amsterdam.

Sport

09/03/2019 18:15

Sipas raportimeve të ‘Daily Mail’ skuadrat janë duke kërkuar shërbimet e Nicolas Tagliafico, transmeton lajmi.net.

Tagliafico luan në pozitën e mbrojtësit të majtë, pozitë në të cilën kanë probleme edhe Atletico edhe Arsenal.

Lojtari që paraqitet edhe me kombëtaren e Argjentinës ka pasur një rrol të rëndësishëm edhe me skuadrën edhe me kombëtaren, duke tërhequr kështu vëmendjen e skuadrave evropiane.

Arsenal kishte drejtuar një ofertë për të edhe gjatë verës, kur dëshironin ta merrnin në formë huazimi, por nuk ia dolën. /Lajmi.net/