Arsenal 4:2 Tottenham, notat e lojtarëve, Xhaka dhe Mustafi në mesin e më të mirëve

Arsenal arriti ta mposhtë Tottenhamin në ‘Emirates Stadium’.

Sport

02/12/2018 17:14

Arsenali fitoi 4 me 2 ndaj Tottenhamit në javën e 14-të të Premierligës.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, Pierre Emerick-Aubameyang, që mori notën 9.3, raporton “lajmi.net”.

Performancë të mirë kishin edhe Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi duke marr notat, 7.3, respektivisht, 7.2.

Nga ana tjetër, dështimi i ndeshje ishte, Jan Vertonhghen, që u përjashtua nga loja pas kartonit të dytë, e që mori vlerësimin, 4.1.

Më poshtë mund t’i shikoni notat e të gjithë lojtarëve. /Lajmi.net/