Arsenal 3:2 Southampton, notat e lojtarëve

Arsenali e ka mposhtur 3-2 Southamptonin në stadiumin “Emirates”.

Sport

08/04/2018 17:38

Ndeshje shumë e vështirë, por në fund Arsenali ia ka dalë t’i rrëmbejë pikët e plota në shtëpi kundër Southamptonit, duke triumfuar 3-2.

Për Arsenalin realizuan Dany Welbeck (38’ e 81’) si dhe Aubameyang (29’), kurse për mysafirët Long (17’) dhe Austin (73’).

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.