Arsenal 0:0 Sporting, notat e lojtarëve

23:12 | 8 Nentor 2018

Arsenal dhe Sporting kanë luajtur baras në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së grupeve në Ligën e Evropës.

Ndeshja luhej me një tempo mjaft të shpejtë edhe pse gola nuk pati nga asnjëra skuadër, shkruan lajmi.net.

Në këtë takim për fat të keq vlen të theksohet minuta e 26’ kur Danny Welbeck theu këmbën.

Minuta e 87’ gjithashtu shënohet për kartonin e kuq të Jeremy Mathieu.

Këto janë notat e lojtarëve për këtë ndeshje: /Lajmi.net/