Arrihet marrëveshje, Mahrez i bashkohet skuadrës së madhe të Premierligës – Lajmi.net
Arrihet marrëveshje, Mahrez i bashkohet skuadrës së madhe të Premierligës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 18:44, 8 July 2018
Riyad Mahrez nga sezoni tjetër do të vesh fanellën e Manchester Cityt.

Skuadra e Manchester Cityt ka arritur marrëveshje me Leicester Cityn për transferimin e reprezentuesit algjerian.

Për shërbimet e Mahrezit, kampionët e Premierligës do t’i paguajnë Leicesterit 75 milionë euro.

27 vjeçari brenda 48 orëve të ardhshme do t’i përfundojë testet mjekësore, për të kompletuar pastaj transferimin te Manchester City.

Vlen te ceket se Mahrez është pjesë e Leicesterit që nga viti 2014, ku ishte transferuar nga francezët e Le Havre./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO