Arrihet marrëveshja në mes United dhe Real Madridit për Casemiron

Casemiro është lojtari më i ri i Manchester United. Para disa ditëve u raportua që ‘Djajtë e Kuq’ kishin shfaqur interesim për mesfushorin brazilian dhe lojtari ishte shpreh i gatshëm të kalojë në ‘Old Trafford’. Sot ishte Carlo Ancelotti që në konferencën për shtyp (përpara ndeshjes së nesërme ndaj Celta Vigos) e konfirmoi largimin e…

Sport

19/08/2022 21:24

Casemiro është lojtari më i ri i Manchester United.

Para disa ditëve u raportua që ‘Djajtë e Kuq’ kishin shfaqur interesim për mesfushorin brazilian dhe lojtari ishte shpreh i gatshëm të kalojë në ‘Old Trafford’.

Sot ishte Carlo Ancelotti që në konferencën për shtyp (përpara ndeshjes së nesërme ndaj Celta Vigos) e konfirmoi largimin e Casemiros.

Para pak çastesh është klubi mbretëror që njoftoi se kanë arritur marrëveshje me United për transferimin e brazilianit drejt gjigantit anglez.

Më poshtë e gjeni njoftimin e Real Madridit:

“Deklarata Zyrtare: Casemiro

19.08.2022

Real Madrid CF dhe Manchester United kanë rënë dakord për transferimin e lojtarit Carlos Henrique Casemiro.

Real Madrid dëshiron të shprehë mirënjohjen dhe dashurinë për Casemiro, një lojtar që tashmë është pjesë e legjendës së këtij klubi.

Që kur mbërriti në janar 2013 për të luajtur për Castilla-n, në moshën 20-vjeçare, Casemiro ka qenë një nga lojtarët më transcendental në një nga periudhat më të rëndësishme dhe më të suksesshme në historinë tonë. Gjatë kësaj kohe në të cilën ai ka mbrojtur fanellën dhe mburojën e Real Madridit, ai ka fituar 18 tituj: 5 Kupa Evropiane, 3 Kupa të Botës për Klube, 3 Superkupa Evropiane, 3 Liga, 1 Copa del Rey dhe 3 Superkupa të Spanjës. . Në baza individuale, ai u shpall lojtari më i mirë në finalen e Superkupës së Europës të fituar pak ditë më parë në Helsinki dhe është nominuar për Topin e Artë të vitit 2022.

Përveç këtij rekord të shkëlqyer, Casemiro do të përfaqësojë gjithmonë vlerat e klubit tonë. Një lojtar shembullor që ka dhënë gjithçka për Real Madridin.

Real Madridi është dhe do të jetë gjithmonë shtëpia e tij, dhe ai i uron atij dhe gjithë familjes së tij fat të mirë në këtë fazë të re të jetës së tij.

Të hënën e ardhshme, më 22 gusht, në orën 11:30, në Real Madrid City do të zhvillohet një akt institucional homazh dhe lamtumire për Casemiro, me praninë e presidentit tonë Florentino Pérez.

Pas këtij akti, Casemiro do të dalë para mediave në sallën e shtypit te Real Madrid City.