Arrestohet pasi kishte sulmuar policin

Një person është arrestuar dhe dy të tjerë janë në kërkim nga Policia e Kosovës, të dyshuar për veprën penale, “Dhunë ndaj përfaqësuesve shtetërorë-sulm ndaj personit zyrtarë”, në rrugën “Lidhja e Prizrenit”, në Prishtinë.

Lajme

17/10/2015 15:34

Sipas policisë i arrestuari shqiptarë i Kosovës, pasi ka refuzuar ftesën e policisë, në bashkëveprim me të dyshuar të tjerë, ka kryer veprën penale.

Me urdhër të prokurorit, pas intervistimit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.(lajmi.net).