Arrestohen katër persona të dyshuar për sulmin në Stamboll

Janë arrestuar katër persona nën dyshimin se kanë lidhje me sulmin e sotëm që ndodhi në qendër të Stambollit, ku mbetën të vdekur 11 persona dhe 36 të tjerë të lënduar

Bota

07/06/2016 15:48

Policia turke ka arrestuar sot katër persona të cilët akuzohen se kanë lidhje me sulmin terrorist që ndodhi në lagjen Vezneciler në Stamboll.

Sulmi i sotëm kishte për cak një automjet policor. Në mesin e të vrarëve ishin edhe shtatë policë, shkruan Sky News, transmeton Gazeta Express.

Nga shpërthimi i fuqishëm u dëmtua edhe Universiteti i Stambollit i cili gjendet në afërsi të lagjes si dhe xhamia “Sheherzade” e cila u ndërtua 460 vite më parë.