Arrestohen dy shtetas grekë, transportojnë drogë nga Shqipëria – Lajmi.net
Arrestohen dy shtetas grekë, transportojnë drogë nga Shqipëria
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 15:19, 9 November 2018
Policia ka kontrolluar makinën dhe ka bërë ndalimin e saj në afërsi të pikës kufitare të Qafë Botës.

Një sasi droge është transportuar nga Shqipëria në drejtim të Greqisë nga dy shtetas grekë.

Policia ka arrestuar një 36-vjeçar dhe një 26-vjeçar të cilëve ende nuk u bëhet me dije identiteti i tyre, ku janë akuzuar për import dhe transport të lëndëve narkotike me qëllim trafikimin e tyre.

Policia ka kontrolluar makinën dhe ka bërë ndalimin e saj në afërsi të pikës kufitare të Qafë Botës.

Në portbagazhin e mjetit u gjetën 14 pako me kanabis të papërpunuar, me peshë 40,8 kilogramë, si dhe 9 paketa me kanabis të tipit “çokollatë”, që peshonte 2,2 kg.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO