Arrestohen dy persona në Prishtinë të dyshuar për vjedhje të rëndë – Lajmi.net
Arrestohen dy persona në Prishtinë të dyshuar për vjedhje të rëndë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 11:23, 17 April 2018
Sot rreth orës 04:00, zyrtarët policor të stacionit Qendra në Prishtinë, kanë arrestuar në flagrancë dy persona të dyshuar, deri sa po tentonin të kryenin një vjedhje në rrugën “Sylejman Vokshi”në Prishtinë.

Përmes linjës emergjente policia ka pranuar informatën,  për një vjedhje në progres dhe menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore, dhe  kanë ndërmarrë një aksion të shpejtë, i cili ka rezultuar me arrestimin e dy personave të dyshuar;

K.Y, mashkull, 32 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe

GJ.K, mashkull, 27 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës.

Gjithashtu për ekzaminim më të thellë nga ana e policisë, është konfiskuar edhe vetura Pegueot me targa të Republikës së Kosovës, në të cilën është gjetur dhe konfiskuar një sasi e vogël e substancës së dyshuar narkotike.

Hetuesit policor po kryejnë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore e procedurale lidhur me rastin në fjalë si dhe rreth 20 raste të tjera të natyrës së njëjtë në të cilat  dyshohet të jetë i përfshirë njëri prej të arrestuarve./Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO