Arianit Koci, avokati i parë i akredituar nga Gjykata Speciale – Lajmi.net
Arianit Koci, avokati i parë i akredituar nga Gjykata Speciale
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 18:22, 13 March 2018
Gjykata Speciale kohë më parë kishte shpallur ftesën për avokatët që do të mbrojnë të akuzuarit potencialë. I pari nga avokatët vendorë që u akreditua është avokati, Arianit Koci.

Kjo është konfirmuar nga vetë Koci në një prononcim për lajmi.net

Koci do të jetë në listën e avokatëve për të mbrojturit të akuzuarit potencialë që do të gjykohen për krimet e supozuara nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës.

Edhe pse shpallja e konkursit u bë që një kohë të gjatë, ende nuk ka informacione se kur do të fillojnë aktakuzat e para, apo kush do të jenë të akuzuarit potencialë.

Në Kosovë në muajin dhjetor ishte ndërmarrë një iniciativë për shfuqizimin e kësaj gjykate, por që kishte dështuar.

Kurse gjatë maujit janar, kryeprokurori David Schwendimman ishte larguar nga kjo pozitë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO