Të Infektuar: 18.345

Të Shëruar: 15.198

Të Vdekur: 669

Arben Gashi: Kurti ndërhyri në punët e Amerikës

21:17 | 16 Tetor 2020

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, nuk e ka pritur mirë që ish-kryeministri Albin Kurti zgjodhi të marrë anë në zgjedhjet presidenaciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas Gashit, kjo është ndërhyrje në punët e brendshme t ënjë shteti mik dhe dëmi do të jetë disa diensional.

“Deklarimi i ish-kryeministrit për zgjedhjet në SHBA përbën ndërhyrje në punët e brendshme të një shteti mik. Dëmi do të jete disa dimensional”, deklaroi Gashi.

Sot gjatë ditës kreu i VV’së, Albin Kurti me anë të një video-mesazhi në gjuhën angleze u ka bërë thirrje shqiptaro-amerikanëve që të votojnë për kandidatin demokrat Joe Biden në zgjedhjet presidenciale në ShBA./Lajmi.net/