Anton Quni ende nuk e ka përfunduar debatin me Xhavit Halitin – Lajmi.net
Anton Quni ende nuk e ka përfunduar debatin me Xhavit Halitin
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:59, 17 April 2018
Deputeti nga rradhët e LDK-së, Anton Quni, i cili sot pati një debat të ashpër me deputetin e PDK-së, Xhavit Haliti, lidhur me akuzat se ky i fundit ka përfituar rreth tetë milionë euro në mënyrë të jashtëligjshme gjatë qeverisë së Bujar Bukoshit, duket se nuk do ta lë me kaq debatin me deputetin Haliti.

Quni për lajmi.net tha se në seancën e rradhës do të prononcohet lidhur me debatin e ngritur në kuvend gjatë ditës së sotme.

“Do ta shfrytëzoj të drejtën time, në seancën e rradhës , në deklarimet jashtë rendit të ditës që të prononcohem” tha shkurt Quni për lajmi.net.

Ndryshe, Haliti dhe Quni patën polemika të ashpra sot në Kuvendin e Kosovës pasi që ky i fundit kishte akuzuar deputetin e PDK-së, Xhavit Halitin, se kishte përfituar rreth 8 milionë euro në mënyrë të jashtëligjshme. Pas disa replikave ndaj njëri tjetrit, Kryesuesi i seancës, Xhavit Haliti, i ndali fjalën deputetit Quni, gjë që shkaktoi reagime te ky i fundit i cili u afrua afër foltores dhe diskutoi me Halitin./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO