Anton Quni e akuzoi për marrjen e 8 milionë markave, reagon Xhavit Haliti – Lajmi.net
Anton Quni e akuzoi për marrjen e 8 milionë markave, reagon Xhavit Haliti
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 22:25, 16 April 2018
Xhavit Haliti
Ish- komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Xhavit Haliti ka folur rreth “akuzave” të deputetit të LDK-së, Anton Quni, se Haliti në luftë i kishte marrë 8 milionë marka nga Qeveria e Bukoshit, gjegjësisht nga Ministri i Mbrojtjes, Ahmet Krasniqi.

I kontaktuar nga GazetaBlic, Haliti ka thëne së është i gatshëm të debatoj me Qunin për këtë temë, por se nuk e ka dëgjuar deklaratën e tij ende.

“As që e kam dëgjuar se çka paska thanë. Anton Qunin e kam njohur pas luftës. S’di as për çfarë qëllimi paska deklaruar kështu. Jam i gatshëm të debatoj me të për këtë gjë. Kaq mund të them. S’mund të lëshohem më shumë në telefon për këtë temë”, ka thënë Haliti.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO