Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Anthony Joshua e nis ditën me një mesazh emocionues

11:08 | 8 Dhjetor 2019

Anthony Joshua është shpallur për të dytën herë kampion i botës në peshat e rënda.

Britaniku ka mposhtur me shumë vështirësi Andy Ruiz Jr, në meçin e zhvilluar në Arabinë Saudite.

Pas 12 raundeve luftë, Joshua pati nevojë për vlerësim të gjyqtarëve, për të rikthyer titujt e humbur.

Në mëngjesin e ditës së diel, Joshua ka lëshuar një mesazh emocioues në rrjetet sociale.

“Shpresa ime është që dikush ta shohë faqen time dhe të vendosë të mos heqë dorë. Zemrat e pastra fitojnë”, ka shkruar Joshua./Lajmi.net/