Të Infektuar: 103.480

Të Shëruar: 90.328

Të Vdekur: 2.118

Ansu Fati është nominuar për një çmim të ri, reagon me shumë maturi

16:58 | 2 Mars 2021

EvfBodxXcAEyiPx

Në një intervistë të zhvilluar së fundmi, Ansu Fati ka thënë se ndjehet i nderuar pasi është nominuar për çmimin “Arritje të madhe suksesi gjatë vitit 2021” nga Laureus.

“Është një nderë për mua. Ju thjesht duhet të shikoni emrat e tjerë në listë dhe të dini se sa krenar jam. Jam i gëzuar për këdo që më ka votuar, nuk e kam pritur”.

“Do të ishte kënaqësi ta fitoja atë, por është edhe ndjesi e veçantë të marrë pjesë. Nëse fitoj do të ishte mirë, nëse jo nuk ka problem”, u shpreh Fati, përcjell lajmi.net.

Çiklisti kolumbian, Egan Bernal, fitoi këtë çmim vitin e kaluar.

Reprezentuesi i Spanjës vazhdon të jetë i lënduar nga viti i kaluar dhe akoma nuk dihet se kur do të rikthehet në formacion.

Barcelona do të luajë ndeshjen e ardhshme në kuadër të Copa del Rey, nesër me fillim nga ora 21:00./Lajmi.net/