‘Ancelotti më i mirë për Realin se Mourinho’

Trajneri i Rusisë, Fabio Capello ka thënë se trajneri italian, Carlo Ancelotti është më i mirë për Real Madridin, sesa që ishte Jose Mourinho.

Sport

04/11/2014 16:48

Fabio Capello ka thënë se Carlo Ancelotti është trajner shumë më i mirë për Real Madridin, sesa Jose Mourinho, me këtë të fundit që ka një karakter përçarës dhe vetëm kujdeset për filozofinë e lojës.

“Unë mendoj se Ancelotti është trajner për një kohë të gjatë, ai është perfekt për skuadrën e Real Madridit”, tha Capello për Marca”.

“Stili i tij është të punojë shumë me një skuadër të shkëlqyer nga e cila pritet një futboll i shkëlqyer”.

“Carlo tashmë është pjesë e skuadrës. Para tij, trajneri ishte kundër çdokujt të kjo skuadër, pasi Mourinho dëshiroi të ishte katalizator i të gjitha gjërave”, përfundoi Capello.