Ancelotti: Ky është rreziku kryesor për Realin dhe Barcelonën

Carlo Ancelotti beson se Atletico Madrid do të rivalizojë Barcelonën dhe Real Madridin në garë për titull në La Ligë.

Sport

09/09/2015 09:41

Carlo Ancelotti ka paralajmëruar ish skuadrën e tij, Real Madrid, dhe Barcelonën që të presin konkurrencë nga Atletico Madrid gjatë stinorit 2015-16.

Ancelotti u shkarkua nga “Los Blancos” pas përfundimit të edicionit të shkuar.

Andaj, ai beson se Atletico mund të rivalizojë dy gjigantët e mëdhenj në garë për titull, këtë sezon.

“Do të jetë njësoj sikurse në tri sezonet e kaluara”, deklaroi Ancelotti.

“Këtë vit Atletico Madrid do të jetë shumë i fortë, ata do të jenë kërcënim i madh për Barcelonën dhe Real Madridin”, shtoi italiani.