Ancelotti fiton çmimin e trajnerit të vitit

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka fituar çmimin e trajnerit të vitit në Globe Soccer Aëards gjatë ditës së hënë.

Sport

29/12/2014 21:18

Carlo Ancelotti ka fituar çmimin e trajnerit më të mirë të vitit në Globe Soccer Aëards që u mbajt gjatë ditës së sotme në Dubai.

Ancelotti arriti suksese të mëdha me skuadrën e Realit gjatë këtij viti, duke fituar Ligën e Kampionëve, Copa del Reyn, Superkupën Europiane dhe Kupën e Botës për Klube.

“Jeta është shumë e lehtë sepse ne kemi shumë lojtarë të shkëlqyer dhe një staf të mrekullueshëm”, përfundoi trajneri italian.