Ancelotti: Bale është mirë

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka konfirmuar se Gareth Bale është rikuperuar plotësisht në lëndimi duke shtuar se dyshimi i vetëm është nëse ai do të startojë në ndeshjen e nesërme.

Sport

03/11/2014 13:29

Carlo Ancelotti ka konfirmuar se Gareth Bale është rikuperuar plotësisht nga lëndimi, mirëpo dyshimi i vetëm i tij është nëse ai do të startojë në ndeshjen e nesërme ndaj Liverpoolit.

“Bale është shumë mirë. Coentrao, Carvajal, Illarra dhe Khedira janë gjithashtu të gatshëm për lojë”.

“Dyshimi im i vetëm është nëse do të pushojë disa lojtarë të cilët kanë luajtur shumë ndeshje këtë sezon. Për këtë gjë, unë do të vendos gjatë ditës së nesërme”, tha Ancelotti.