Amrabat bën hapin e madh në karrierë, i bashkohet gjigantit anglez

Mediat angleze raportojnë se Sofyan Amrabat është një hap larg transferimit te Manchester United. Futbollisti i Kombëtares së Marokut tashmë i ka kryer edhe testet mjekësore para se të nënshkruajë kontratë me “Djajtë e Kuq”. Ai në United kalon nga Fiorentina, skuadër e cila do të përfitoj 70 milionë euro nga shitja e Amrabat. 27-vjeçari…

Sport

01/09/2023 17:02

Mediat angleze raportojnë se Sofyan Amrabat është një hap larg transferimit te Manchester United.

Futbollisti i Kombëtares së Marokut tashmë i ka kryer edhe testet mjekësore para se të nënshkruajë kontratë me “Djajtë e Kuq”.

Ai në United kalon nga Fiorentina, skuadër e cila do të përfitoj 70 milionë euro nga shitja e Amrabat.

27-vjeçari në karrierën e tij është aktivizuar edhe me Hellas Veronën, Club Bruggen, Feyennordin dhe Utrechtin.