Amerikanët i bien “pishman” që zgjodhën Trumpin, kjo është femra që e duan presidente pas 4 vitesh

23:43 | 9 Nentor 2016

Pas fitores së Donald Trump, njerëzit në SHBA janë revoltuar nga kjo zgjedhje, tash aspirojnë që Michelle Obama të kandidojë për karrigen presidenciale në vitin 2020 dhe të ketë suksesin qe Clinton nuk e kishte.

Jo shumë kohë pas rezultateve, përdoruesit e rrjeteve sociale kanë filluar të bombardojnë me argumentonte dhe t’i lutem Perëndisë që zonja e parë e tanishme të kandidon për presidente pas katër vitesh, transmeton lajmi.net.

add

Nuk dihet nëse Michelle Obama do ta bëjë ndonjë lëvizje në në këtë çështje në katër vitet e ardhshme.

adad

Ajo ishte zonja e parë që la gjurmë në çështjet e ndjeshme kanë të bëjnë me rritjen e tensioneve racore dhe brutalitetit policor. /Lajmi.net/

 

wd