Të Infektuar: 68.351

Të Shëruar: 59.438

Të Vdekur: 1.592

Ambasadori gjerman takon Goran Rakiqin pas zhvillimeve të fundit në Kosovë

15:07 | 23 Shkurt 2021

Pas zhvillimeve të fundit politike, akuzave ndaj Listës Serbe për manipulim me vota si dhe sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiqit, ambasadori gjerman, Jorn Rohde, ka takuar kreun e këtij subjekti, Goran Rakiq.

Këtë, Rohde e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Tëitter, shkruan lajmi.net.

Rohde ka thënë se me Rakiqin ka diskutuar për zhvillimet dhe ngjarjet e fundit politike në Kosovë.

Ai ka thënë se në këtë takim është nënvizuar nevoja  që akterët politik të tregojnë mature.

“Sapo u takova me Goran Rakiq, diskutuam për zgjedhjet dhe zhvillimet e fundit politike. Nënvizovarëndësinë që të gjithë akterët të shfaqin pjekuri politike”, ka shkruar Rohde.  /Lajmi.net/