Ambasadori amerikan shkon ta përcjellë ndeshjen Sigal Prishtina – Golden Eagle Ylli: Ndeshje fantastike

Sport

14/05/2022 22:33

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier ka qenë prezent në ndeshjen e basketbollit në mes Sigal Prishtinës dhe Yllit.

Golden Eagle Ylli ka kaluar në finale, pasi mposhti në ndeshjen e tretë gjysmëfinale Sigal Prishtinën në kuadër të fazes së ‘Play Off-it’.

Në këtë takim mori pjesë edhe ambasadori amerikan, Jeffe Hovenier, i cili e cilësoi si një ndeshje fantastike, lojën në mes këtyre dy ekipeve.

“Ndeshje fantastike”, shkroi ai në postimin e tij në Twitter.

Ylli në finale takohet me fituesin e takimit në mes Trepçës – Pejës./Lajmi.net/