Ambasada turke mbështeti Serbinë kundër Zvicrës së shqiptarëve

.

Sport

25/06/2018 10:55

Ndërsa disa shqiptarë iu gëzuan shumë fitores së Erdoganit ambasada turke ka bërë tifozëri për Serbinë.

Ambasada e Turqisë në Beograd, zyrtarisht kishte mbështetur Serbinë kundërZvicres në ndeshjen e së premtes në Kupën Botërore që u zhvillua në Kaliningrad të Rusisë, raporton Express.  “I urojmë fat ekipit të Serbisë që do të luajë në ndeshjen kundër Zvicrës në Kupën e Botës”, kishte shkruar Ambasada e Turqisë në Beograd.

E megjithatë shqiptarët e treguan veten dhe fituan kundër Serbisë duke shënuar dy gola të mbrekullueshëm e duke mërzitur edhe tifozët e skuadres serbe.