Ambasada amerikane: Mezi presim të punojmë me Qeverinë Hoti

Ambasada amerikane në vendin tonë përmes një postimi në rrejte sociale, ka reaguar pas votimit të Qeverisë Hoti.

Lajme

03/06/2020 13:52

Ai tha se mezi presin të punojnë me kabinetin e ri qeverisës për proceset e ardhshme.

“Urime për formimin paqësor të qeverisë së re. Ne mezi presim që të punojmë me qeverinë Hoti për të vazhduar punën e rëndësishme për paqen, drejtësinë dhe prosperitetin, përfshirë përpjekjet për forcimin e marrëdhënieve rajonale dhe luftimin e COVID-19”, thuhet në reagimin e Ambasadës amerikane.

Ndryshe, qeveria e Kosovës mori 61 vota pro në Kuvendin e Kosovës, aq sa janë të mjafteushme për formimin e saj. /Lajmi.net/