“Alo” zbulon numrin e serbëve që pritën Putinin në Beograd – Lajmi.net
“Alo” zbulon numrin e serbëve që pritën Putinin në Beograd
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 17:31, 18 January 2019
Foto: Alo
Numër i madh i qytetarëve serbë dolën në rrugë gjatë vizitës së presidentit rus, Vladimir Putin.

Portali serb “Alo” shkruan se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin u prit në Beograd nga mbi 125 mijë qytetarë nga anë të ndryshme të Serbisë.

Putin të enjten qëndroi për vizitë në Beograd ku zhvilloi takim me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, përcjell lajmi.net.

Ardhja e tij bëri që një numër i madh i qytetarëve të dalë në rrugë për t’i dhënë atij mirëseardhjen në Serbi.

Putin ka falënderuar Serbinë për mikpritje kurse Vuçiq sot ka thënë se qytetarët kanë dhënë shembull të përkryer duke mos shkaktuar asnjë incident gjatë vizitës së presidentit rus. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO