Allegri nuk pret që racizmi në futbollin italian të zhduket, thotë se ka fjalë dhe jo veprime – Lajmi.net
Allegri nuk pret që racizmi në futbollin italian të zhduket, thotë se ka fjalë dhe jo veprime
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 8:47, 12 January 2019
Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri ka lëshuar një deklaratë të madhe.

Ai ka thënë se nuk pret që racizmi të largohet nga futbolli italian, pasi sipas tij, nuk janë duke u ndërmarrë aksione por vetëm fjalë.

“Nuk ka asgjë të re. Shumë po flasin por kjo është vetëm për të mbushur gojën e tyre” ka thënë Allegri të premten, transmeton lajmi.net.

“Është shumë e lehtë. Ka pajisje në stadium që identifikojnë ata që thyejnë rregullat” ka shtuar ai.

“Me sa mbajë mend, personi që hodhi banane drejt Aubameyang nuk ka të drejtë të shkojë më në stadium. Në Itali kemi probleme. Kemi frikë të marrim vendime” ka thënë ndër të tjerash ai.

Kujtojmë që debatet për racizmin në futbollin italian kanë filluar pas incidentit në ndeshjen Inter – Napoli. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO