Allegri: Ndaj Realit, duhet të jemi afër perfektes

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka thënë se skuadra e tij duhet të jetë afër perfektes nëse dëshiron të eliminojë Real Madridin nga Liga e Kampionëve.

Sport

10/05/2015 22:09

Allegri ka thënë se Juventusi duhet të bëj pothuajse një performancë perfekte në takimin ndaj Real Madridit.

“Ne duhet të fokusohemi dhe ta tratojmë e rëndësishme e vitit”, tha Allegri.

“Ne do të tentojmë të sigurojmë kualifikimin edhe pse nuk do të jetë e lehtë, por gjithashtu mund të na dërgojë në një finale të papritshme”.

“Të mëkurën ne duhet të bëjmë një performancë pothuajse perfekte, sepse perfeksioni në futboll është një gjë e pamundur që të arrihet, por ne duhet të bëjmë performancën më të mirë për të shkuar më tutje”, përfundoi Allegri.