Të Infektuar: 1083

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Allegri: Këta futbollistë të Juventusit do të mungojnë ndaj Crotones

12:54 | 17 Prill 2018

Trajneri Massimiliano Allegri ka bërë të ditur se mesfushori Miralem Pjanic do të mungojë për shkak të lëndimit.

Juventus nuk do të jetë i kompletuar për ndeshjen e ardhshme ndaj Crotones në Serie A.

Trajneri Massimiliano Allegri ka bërë të ditur se mesfushori Miralem Pjanic do të mungojë për shkak të lëndimit.

Por, nga formacioni bazë do të pushojë mbrojtësi Giorgio Chiellini.

“Pjanic nuk do të luajë nesër”, deklaroi Allegri në konferencë për media, përcjell “lajmi.net”.

“Chiellini po ashtu mund të pushojë dhe në vend të tij pritet të luajë Medhi Benatia”, theksoi ai. /Lajmi.net/