‘All-Star’: Karl Anthony-Towns fiton garën e trepikëshave, Obi Toppin spektakël në ngulitje

Vikendi i ‘All-Star’ ka dhuruar spektaklin e pritur.

Sport

20/02/2022 08:30

Mbrëmë në NBA janë zhvilluar garat për trepikësha dhe ajo e ngulitjeve, dy prej garave më interesante para ndeshjes ‘All-Star’, përcjell lajmi.net.

Karl Anthony-Towns i Timberwolves doli kundër të gjitha parashikimeve dhe theu stereotipet duke u bërë ‘njeriu i madh’ që fiton garën për tri pikë. Town mposhti emra si Trae Young e Luke Kennard.

KAT realizoi 29 pikë në finale, për të kaluar Kennard që realizonte 26 sosh.

Garë e nxehtë ishte edhe në garën për ngulitje, ku triumfoi anëtari i New York Knicks, Obi Toppin.

Toppin mposhti në finale Juan Toscano Anderson, derisa Jalen Green e Cole ANthony u eliminuan në raundin hapës.

Shikoni momentet më të mira më poshtë. /Lajmi.net/

YouTube player
YouTube player