Alexis Sanchez transferohet në La Liga

Alexis Sanchez mund të largohet nga Manchester United.

Sport

04/01/2019 13:59

Sulmuesi kilian i Manchester United, mund të largohet nga ‘Old Trafford’, për t’u rikthyer në La Liga.

Janë dy skuadrat e njohura të La Ligas, Valencia dhe Atletico Madrid, që po kërkojnë shërbimet e 30 vjeçarit.

Lajmi bëhet i ditur nga ‘gol digital’, që thotë se sulmuesi nuk do të ketë hapësira te Manchester United, pavarësisht ardhjes në krye të skuadrës të trajnerit Ole Gunnar Solskjaer.

Në një situatë të tillë, dhe me dy oferta në tavolinë, Sanchez po mendon largimin nga United, për të rikthyer formën e dikurshme duke luajtur diku tjetër./Lajmi.net/