Alderweireld nga Tottenham te rivali i Chelseat

Toby Alderweireld mund të transferohet te rivalët e Chelsea gjatë merkatos së verës.

Sport

03/04/2018 11:11

Toby Alderweireld mund të ndërrojë fanellë për sezonin e ardhshëm.

Mbrojtësi i Tottenhamit, mund të transferohet te rivalët e Chelsea gjatë merkatos së verës.

Drejtuesit e “Bluve të Londrës” janë gati t’u ofrojnë drejtuesve të “Spursave” shumën e 50 milionë uurove për kartonin e 29-vjeçarit, i cili ndiqet me shumë interes edhe nga Real Madrid, Manchester United dhe Barcelona.

Gjithsesi, gjithçka mbetet e hapur deri në merkaton e verës, ku të gjithë do të synojnë futbollistin.